Skip to content

Бил Мари ужива во „Денот на мрмотот“ поради Jeep Gladiator (Видео)

Креативците кои требаше да подготват специјална видео реклама за Jeep Gladiator наменета за телевизискиот пренос на „Супер Боул“ ...

Jeep ја отвори продажбата на плаг-ин хибрид изведбите на Renegade и Compass

Плаг-ин хибрид изведбите на Jeep Renegade и Compass ќе ја носат ознаката 4xe, a производителот веќе ја најави ...

Jeep Gladiator е избран за пик-ап на годината во Северна Америка

Изборот за автомобил на годината во Северна Америка вообичаено се поклопуваше со одржувањето на Саемот во Детроит, но ...

Fiat останува најпродаван бренд во Италија, Jeep Compass најпопуларен меѓу дизелите

Терминот стагнација најдобро одговара на случувањата на автомобилскиот пазар во Италија во 2019 година, откако бројките покажуваат минимален ...

Jeep ќе ја користи ознаката 4xe за своите плаг-ин хибрид изведби

Автомобилските производители ги привршуваат подготовките за претстојното издание на CES во Лас Вегас, а групацијата Fiat-Chrysler ги дефинираше ...

Jeep подготвува уште еден модел кој ќе биде поставен под Renegade

Успесите на Jeep со подновената гама, ги охрабрија првите луѓе на FCA да дозволат реализација и на некоја ...

Jeep ги најави деталите поврзани со плаг-ин изведбата на Renegade

Најавената електрификација во портфолиото на Jeep започнува со плаг-ин хибрид изведбите на Renegade и Compass, кои ќе бидат ...

Автентичен концепт: 10 работи кои треба да ги знаете за Jeep Renegade

Во моментите кога понудата на нови автомобили е преплавена со кросовери и SUV модели, навистина е тешко да ...

FCA го доби „Гранде Торино“: Гигантскиот брод може да транспортира 7.600 автомобили до Америка

Групацијата Fiat-Chrysler постепено ги исполнува зацртаните цели од легендарниот Серџо Маркионе, а неговите наследници на највисоките раководни функции ...

Jeep Wrangler и Toyota – американски шампиони за најголема остаточна вредност по пет години експлоатација

Автомобилите губат од својата оригинална вредност со секој поминат ден од почетокот на експлоатацијата, но првите неколку години ...