Првиот електричен автомобил на Lamborghini ќе има два електрични мотори со сила од над еден мегават

Италијанскиот производител на супер автомобили во рамки на VW Group, го прикажа својот концепт Lanzador, кој ќе биде ...

Lamborghini ќе инвестира безмалку 2 милијарди долари во електрификација на своите модели

Lamborghini планира да инвестира 1.8 милијарди Евра за развој на плаг-ин хибридна гама до 2024 година, а во ...

Lamborghini најави електричен модел по 2025 година

Моќните и луксузни спортски автомобили на Lamborghini влегуваат во процесот на електрификација, а првиот целосно електричен модел е ...

Lamborghini отвори ВИП салон во Њујорк

Италијански луксуз и врвни спортски перформанси кои одговараат на вкусовите на најголемите автомобилски ентузијасти. Тоа е основата на ...

Моделот Urus учествува со повеќе од половина од продажбата на Lamborghini

SUV трендот е актуелен и во продажните салони на Lamborghini, па првата генерација на Urus без проблеми ја ...

Lamborghini се пофали со жестокиот SC20 – наменет за само еден купувач

Италијански Lamborghini реши да ја заокружи 2020 година со премиера на атрактивниот модел SC20, кој вештините од тркачките ...

Lamborghini Huracan STO – Хардкор специјалитет за секојдневна употреба

Lamborghini однапред најави дека денешниот ден ќе биде посебно интресен за фановите на овој бренд, а причина е ...

Lamborghini се пофали со рекорден септември во својата историја

Спортските автомобили на Lamborghini остануваат ултра популарни меѓу купувачите, а италијанскиот бренд успеа да постави и сопствен рекорд ...

Доменикали го напушти Lamborghini за да раководи со Формула 1

Италијанскиот бренд Lamborghini денеска потврди дека досегашниот прв човек, Стефано Доменикали се повлекува од функцијата. Доменикали кој повеќе ...

Lamborghini се пофали со 10.000 произведени примероци на Aventador

Фабриката на Lamborghini во Сант'Агата Болоњезе го испорача и јубилејниот примерок на моделот Aventador, кој веќе ја надмина ...