Lamborghini го најави SCV12 со над 830 коњски сили (Видео)

Новиот хипер-автомобил на Lamborghini ќе се вика SCV12, а првите фотографии на прототипот најавуваат атрактивен спортист наменет исклучиво ...

Lamborghini се повлекува од сите автомобилски саеми

Производителот на луксузни спортски автомобили, Lamborghini, веќе донел одлука во иднина да не се појавува со свој штанд ...

V10 моќ под отворено небо – Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder

Рестартирањето на производството од страна на Lamborghini е придружено со премиерата на Huracan Evo RWD Spyder, уште еден ...

Lamborghini го прекина своето производство

Италијанскиот производител Lamborghini реши привремено да го прекине своето производство, ослободувајќи ги од обврските вработените во фабриката во ...

Lamborghini заокружува рекордна година, но следува лимитирање на продажбата

Луксузните спортски автомобили на Lamborghini ќе ја заокружат 2019 година со нов рекорд, но стратегијата на италијанскиот бренд ...

Lamborghini претстави концепт – виртуелен автомобил за гејмерите

Lamborghini го претстави атрактивниот концепт Lambo V12 Vision Gran Turismo, автомобил кој ги обединува страста за забавни моменти ...

VW Group демантира дека планира да го продаде брендот Lamborghini

Информацијата на „Блумберг“ дека групацијата Volkswagen сака да се ослободи од брендот на луксузни спортски автомобили Lamborghini, предизвика ...

Најбрзото Lamborghini се вика Sian и пристигна во Франкфурт

Супер спортските автомобили се почесто го користат хибридниот концепт за да ги подобрат перформансите, а токму тоа е ...