Skip to content

Иновативни седишта на Jaguar Land Rover кои симулираат движење

Jaguar Land Rover смета дека има одговор за дилемата како ќе изгледаат седиштата на иднината, откако ја претстави ...

Land Rover Defender е прв автомобил со двојна eSIM конекција

Land Rover реши да го искористи Саемот за потрошувачка електроника (CES 2020) во Лас Вегас, за да го ...

Главниот дизајнер на Land Rover стана Офицер на редот на Британската империја

Гери МекГоверн е еден од највлијателните автомобилски дизајнери на денешницата, а најголем дел од својот потенцијал го покажа ...

Тест: Land Rover Discovery Sport D150 AWD – Рафиниран британски џентлмен со оф-роуд карактер

Еволуцијата на Land Rover не подразбира само големи инвестиции во развој на нови мотори и иновативни технологии, туку ...

Jaguar Land Rover го презема специјализираниот оф-роуд бренд Bowler

Британскиот бренд за кастомизација и специјална подготовка на оф-роуд возила за мотоспорт натпревари и пред се рели предизвици, ...

Land Rover го започна производството на Defender во фабриката во Нитра

Модерната реинтерпретација на легендарниот Land Rover Defender влезе во производство во фабриката во Нитра (Словачка), а првите примероци ...

Дизајнерот на LR Defender: Новата генерација e еволуција на оригиналот на поинаков начин

Автомобилските дизајнери сосема заслужено добиваат се поголем публицитет, истакнувајќи го својот талент и претставувајќи ја својата артистичка филозофија ...

Тест: Range Rover Velar R-Dynamic S – Луксузно задоволство за сите сетила

Потписот на Range Rover во портфолиото на Land Rover има посебна тежина, автомобилите со RR ознака ги истакнуваат ...

Дамите го избраа својот фаворит: Range Rover Evoque прогласен за женски SUV автомобил за 2019 година

Дамите возачи ги следат трендовите и експресно се вљубија во големиот број SUV модели и кросовери, чиј број ...

Џејмс Бонд тест за легендарниот теренец: Новиот Defender „нема време за умирање“

Новата генерација на Land Rover Defender ја продолжува традицијата на бескомпромисниот теренец со долга историја, а во неговите ...