Lexus повлекува три модели од Европа и ќе се фокусира на SUV понудата

Премиум брендот Lexus ќе ја намали понудата на модели во Европа, за да се концентрира на SUV портфолиото ...

Lexus ES и Škoda Superb на врвот според просторот за нозе меѓу седаните од две класи

Десетина сантиметри можат да имаат големо значење во однос на карактеристиките на еден автомобил, а посебно кога се ...

Lexus LS со повеќе комфор и технологија во освеженото издание

Премиум брендот Lexus ги објави деталите за освежената верзија на седанот LS, кој со новите надградби ќе биде ...

Toyota сериозно го зголеми пазарниот удел, Yaris најпродаван во првата половина на годината

Групацијата Toyota продала речиси 425.000 автомобили во првата половина на 2020 година, а и покрај тешкиот период за ...

Lexus подготвува помал и подостапен кросовер од UX

Откако минатата година во вклучи најмалиот UX во својата SUV понуда, премиум брендот Lexus сака да ја продолжи ...

Lexus ќе ја збогати понудата на NX 300h со изведба со погон на предните тркала

Во обид да ја направи својата луксузна хибридна гама подостапна до купувачите, Lexus реши да го деактивира NX ...

Lexus го надгради атрактивниот LC со нова технологија и подобрена суспензија

Купето LC важи за еден од најатрактивните модели во понудата на Lexus, а купувачите во иднина на располагање ...

Lexus надмина четврт милион продадени SUV хибриди во Европа

Јапонскиот производител Lexus одбележа 250.000 продадени SUV примероци со хибриден погон во Европа, потврдувајќи ја првата позиција во ...

Lexus го претстави првиот тетовиран автомобил (Видео)

Премиум брендот Lexus ја ангажираше познатата тату артистка Клаудија Де Сабе, за да го реализира проектот „Првиот тетовиран ...

J.D. Power 2020: Lexus ES постави апсолутен рекорд, Genesis дебитираше со триумф меѓу брендовите

Угледната консултантска агенција J.D. Power ги претстави резултатите од своето традиционално истражување меѓу купувачите, односно возачите во Соединетите ...