Lexus ќе ја збогати понудата на NX 300h со изведба со погон на предните тркала

Во обид да ја направи својата луксузна хибридна гама подостапна до купувачите, Lexus реши да го деактивира NX ...

Lexus го надгради атрактивниот LC со нова технологија и подобрена суспензија

Купето LC важи за еден од најатрактивните модели во понудата на Lexus, а купувачите во иднина на располагање ...

Lexus надмина четврт милион продадени SUV хибриди во Европа

Јапонскиот производител Lexus одбележа 250.000 продадени SUV примероци со хибриден погон во Европа, потврдувајќи ја првата позиција во ...

Lexus го претстави првиот тетовиран автомобил (Видео)

Премиум брендот Lexus ја ангажираше познатата тату артистка Клаудија Де Сабе, за да го реализира проектот „Првиот тетовиран ...

J.D. Power 2020: Lexus ES постави апсолутен рекорд, Genesis дебитираше со триумф меѓу брендовите

Угледната консултантска агенција J.D. Power ги претстави резултатите од своето традиционално истражување меѓу купувачите, односно возачите во Соединетите ...

Lexus заокружи половина милион продадени SUV примероци во Европа

Јапонскиот бренд Lexus успеа да си обезбеди респектабилно место и во европската премиум понуда, има посебен придонес за ...

Човекот кој го креираше најубавиот Lexus ја доби највисоката функција во јапонскиот бренд

Коџи Сато ќе биде нов предводник на јапонскиот премиум бренд Lexus, одлучило раководството на Toyota Motor Company, кое ...

Lexus го претстави својот прв електричен модел, кросоверот UX 300e

Премиум квалитетите на автомобилите со логото на Lexus досега во електрифицираната ера можеа да се консумираат како хибриди, ...

Lexus го „загреа“ Лос Анџелес со заводливата кабриолет изведба на LC 500

Можеби нема да биде најголема ѕвезда на автомобилскиот саем во Лос Анџелес, но кабриолет изведбата на Lexus LC ...

Lexus ќе го претстави првиот електричен модел на саем во Кина

Премиум брендот Lexus веќе ја подготвува премиерата на својот прв електричен автомобил, а тој првпат пред јавноста ќе ...