Toyota Yaris e првиот модел со пет ѕвезди на Euro NCAP тестот во 2020 година

Toyota Yaris е првиот модел за кого се објавени официјални резултати од краш тестовите на Euro NCAP во ...

Помоќна доза емоции и перформанси: Seat Ibiza со 150 кс и DSG трансмисија

Емотивниот дизајн и спортската елеганција на Seat Ibiza се дел од нејзините најпрепознатливи карактеристики, кои истовремено и дозволуваат ...

Peugeot почна со производство на 208 и во Аргентина

Инвестицијата од 320 милиони американски долари овозможи фабриката Ел Паломар во Аргентина да стане една од најмодерните во ...

Peugeot 208 со одличен јулски резултат до позиција на бестселер во Франција

Peugeot 208 и Renault Clio во краток интервал пристигнаа на пазарот со нови генерации, а тоа ја прави ...

Тест: Peugeot e-208 Allure – Трендсетер со електрично срце

Приближувањето на електрификацијата до купувачите на подостапни и градски автомобили има позитивен ефект врз целиот амбициозен процес, а ...

40 години Fiat Panda: Откривање на основите и еволуцијата на дизајнот (Видео)

Fiat продолжува да го одбележува јубилејот на својот легенарен модел Panda, кој годинава заокружува 40 години откако е ...

Тест: Fiat 500 Rockstar – Достапна привилегија со уникатен карактер

Автомобилите можат да бидат мали или големи, подостапни или ултра скапи, но припадноста во било која категорија не ...

Fiat 500 слави роденден, фановите добија пристап до неговиот виртуелен музеј

Денешниот ден има посебно значење во историјата на автомобилската индустрија, бидејќи пред 63 години е претставен веќе култниот ...

Френк Стивенсон ја откри инспирацијата која стои зад безвременскиот дизајн на Fiat 500 (Видео)

Легендарниот дизајнер Френк Стивенсон ја објави и петтата епизода од својот видео серијал „Како го дизајнирав...“, а овој ...

Seat Ibiza е најдобра опција за инвестирање на пазарот на користени автомобили

Британскиот магазин „Ауто Експрес“ секоја година прогласува најдобар модел на пазарот на користени автомобили на британска територија, а ...