Aceman e првиот електричен кросовер од Mini – резултат од соработката со Great Wall

Mini ќе лансира мал кросовер позициониран под моделот Countryman, кој ќе биде произведуван во Кина, а ќе содржи ...

Mini Pacesetter ќе дебитира како безбедносно возило во Формула Е

Mini ја подготви специјалната електрична изведба Pacesetter, како комбинација на електричниот Cooper SE и перформанс настроениот JCW, а ...

Mini ќe стане целосно електричен бренд на почетокот на следната деценија

BMW потврди дека брендот Mini ќе има посебно важна улога во електрификацијата на групацијата и на почетокот на ...

Mini направи темелен фејслифт на својата популарна хечбек екипа

Mini и во 2021 година ќе ги привлекува возачите кои сакаат мини спортист со долга традиција, а возните ...

„М Кар“ одбележува пет години успешна приказна увозник на брендовите BMW и MINI

Компанијата „М Кар“, увозник и дистрибутер на брендовите BMW и MINI за Македонија и Косово го одбележува својот ...

Новата генерација на Mini Countryman ќе се произведува во Германија

Групацијата BMW најави дека следната генерација на кросоверот Mini Countryman ќе се произведува во фабриката во германски Лајпциг. ...

Mini Vision Urbanaut – Концепт како визија за иднината на мобилноста

Mini денеска го претстави концептот Urbanaut, со кој ја претстави својота визија за иднината на мобилноста, но и ...

Mini размислува и за поголем SUV кој ќе биде поставен над Countryman

Моделот Countryman не само што е најголем во историјата на Mini, туку се претвори и во еден од ...

Mini Cooper SE е првиот електричен автомобил во историјата на британскиот бренд

Почетокот на процесот на електрификација во автомобилската индустрија е препознаен и како закана за губење на дел од ...