Mini се пофали со својот најбрз модел: JCW GP е „џебна ракета“ со 306 коњски сили

Mini одамна најави дека саемската манифестација во Лос Анџелес ќе биде збогатена со најбрзата изведба во историјата на ...

John Cooper Works GP ќе дебитира во Л.А: Екстремни перформанси за најмоќното Mini во историјата

Претстојниот автомобилски саем во Лос Анџелес ќе биде настанот на кој Mini реши да ја претстави својата најмоќна ...

Mini Cooper SE е првиот електричен автомобил во историјата на британскиот бренд

Почетокот на процесот на електрификација во автомобилската индустрија е препознаен и како закана за губење на дел од ...