Концептот Mercedes EQT е најава за електричен ван, но и новата T-Class

Mercedes-Benz веќе потврди дека подготвува целосно нова T-Class, а најавата за целосно новиот моноволумен е претставена во вид ...

Мултифункционалност на електричен погон: Citroën го најави ë-Berlingo со 280 км автономија

Докажаните универзални квалитети на патничката верзија на Citroën Berlingo во иднина ќе бидат достапни и на електричен погон, ...

Citroën Berlingo Rip Curl: Сурферски дух како инспирација за повеќе авантури

Citroën и сурферскиот бренд Rip Curl ја продолжуваат успешната соработка, а сега на купувачите ќе им биде достапна ...

Dacia ќе ги повлече Dokker и Lodgy од својата понуда, најавен поголем SUV од Duster

Романскиот бренд Dacia неодамна ја претстави новата генерација на за себе ултра важните Logan и Sandero, a дел ...

Mini Vision Urbanaut – Концепт како визија за иднината на мобилноста

Mini денеска го претстави концептот Urbanaut, со кој ја претстави својота визија за иднината на мобилноста, но и ...

Citroën Grand C4 SpaceTourer избран за најдобар користен моноволумен од експертите на What Car?

Моноволумените речиси целосно ја загубија битката со SUV моделите, изборот на модели е намален, па фановите на просторните ...

Volkswagen го најави Mini-Camper како инспирација за нови авантури

Volkswagen ќе ја прошири понудата со интересниот модел Mini-Camper, кој со оглед на основата, а тоа е новата ...

Renault ќе го пензионира Espace, иста судбина предвидена за уште два модела

Групацијата Renault е решене да ги намали трошоците и да ја зголеми својата профитабилност, а еден од чекорите ...

BMW сепак нема да се откаже од 2 Series Active Tourer

Иако претходно голем број германски и британски магазини шпекулираа дека BMW многу брзо ќе се откаже од својот ...

Seat најави крај на производството на моноволуменот Alhambra

Популарноста на SUV моделите елиминираше многу модели од автомобилската сцена, а сегментот на моноволумени е тој почувствува најсериозни ...