Nissan одбележа една деценија продажба на уникатниот Juke

Концептот Qazana дебитираше на Саемот во Женева и предизвика големо внимание во јавноста, подготвувајќи ја автомобилската индустрија за ...

Nissan Z Proto: Јапонците го најавија спортистот кој ќе ја продолжи Z традицијата

Прототипот Z Proto беше очекуван со нетрпение меѓу фановите на спортските автомобили, кои ја почитуваат Z традицијата на ...

Nissan произведе половина милион примероци на електричниот Leaf

Јапонски Nissan направи храбар чекор инвестирајќи во проект каков што е елетричниот Leaf и успеа да ја доближи ...

Јапонската влада предложила здружување на Nissan и Honda

Иднината на дел од автомобилските производители е доведена во прашање поради комплицираниот и скап процес на транзиција на ...

Nissan го одложи затворањето на фабриката во Барселона

Долгите преговори меѓу претставниците на синдикатите и претставниците на Nissan резултирале со компромисна одлука за одложување на најавеното ...

Ariya e првиот електричен кросовер на Nissan

Јапонскиот производител Nissan ја проширува својата понуда со електричниот купе-кросовер модел кој го доби името Ariya. Технолошки напредниот ...

Nissan најави дека пик-апот Navara ќе остане достапен во Европа

Официјалната одлука на Nissan да ги намали своите активности во Европа и пред се затворањето на фабриката во ...

Nissan потврди дека ќе ја затвори фабриката во Барселона

Јапонскиот производител Nissan денеска ги потврди шпекулациите дека планира намалување на своите активности во Европа, а еден од ...

Алијансата Renault-Nissan-Mitsubishi со нова стратегија за подобра иднина

Последиците од пандемијата со коронавирусот дополнително го зголеми притисокот врз автомобилските производители, а посебно за оние како Renault ...

Nissan планира сериозно намалување на активностите во Европа

Актуелното раководство на Nissan донело одлука за намалување на своите активности во Европа и фокусирање на компанијата на ...