Nissan уште еднаш предупреди за неизвесноста околу своите европски фабрики

Раководството на Nissan повторно предупреди дека планира ревидирање на своите активности во Европа, поточно на фабриките во Англија ...

Nissan размислува да се повлече од алијансата со Renault

Раководството на Nissan почнало да работи на план за можен крај на соработката со Renault, со кого е ...

Семејниот кросовер Ariya jа покажува електричната иднина на Nissan

Саемот за автомобили во Токио беше вистинска прилика за Nissan на домашен терен помеѓу другите новини да го ...

Nissan ќе го прекине производството на Qashqai и Juke во Сандерленд при брегзит без договор

Евентуалниот Брегзит без договор може да значи крај на производството на Nissan на SUV модели на британска територија, ...

Еволуција на уникатниот дизајн и врвна технологија за новиот Nissan Juke

Вметнувањето на кросоверот Juke во понудата на Nissan му даде посебен импулс на SUV/кросовер трендот, кој речиси една ...