Директорот на Opel најавува ефикасна транзиција кон комплетна електрификација до 2028 година

Брендот Opel, кој е дел од големата Stellantis групација, си зададе амбициозна цел - продажба на исклучиво електрични ...

Opel ги објави деталите за очекуваната електрична изведба на Astra

Електричната изведба ќе ја надополни широката гама составена од бензински, дизел и плаг-ин хибридни изведби. Воедно, адутот на ...

Opel Astra од страна на COTY е прогласен за најдобар автомобил во Германија во компактниот сегмент

6-тата генерација на Opel Astra е прогласена за "Компактен автомобил на годината во Германија за 2023 година". Компактот ...

Opel ќе го искористи легендарниот акроним GSe како ознака за електричниот спортски подбренд кој ќе го воведе наскоро

Германскиот производител во рамките на Stellantis групацијата најави враќање на спортските изведби на своите модели во форма на ...

Јурген Клоп – долгогодишниот бренд амбасадор на Opel, се појави во промотивна кампања за Astra плаг-ин хибрид

"Ова е мое деби во електричната мобилност. Сега возам електрично возило - возбудливо", беа првите зборови на еден ...

ТЕСТ: Opel Astra ULTIMATE 1.5 diesel 130 hp – дизел со сила од 300 Nm и спортски перформанси 

Opel започна со испораките на новата Astra на почетокот од годинава. Тој период кореспондираше со медиумската презентација, кога ...

Astra L пристигна во салонот на Opel во Скопје; достапна и плаг-ин хибридна изведба како најава за електричната која следи

Новата генерација на Opel Astra пристигна во Македонија. Минатата седмица, компанијата Еуроимпекс, официјалниот дистрибутер за Opel за регионот, ...

Специјална лимитирана едиција од 1982 примероци на Corsa, по повод 40-тиот роденден на моделот

Opel подготви специјална едиција по повод 40-тиот роденден на својот бестселер - моделот Corsa. Ќе бидат произведени само ...

Презентација на 10 електрифицирани модели од Opel и Peugeot – два од брендовите на Stellantis групацијата

Генералниот увозник за брендовите Opel и Peugeot, компанијата Еуроимпекс, вчера одржа интересен настан посветен на електричната и електрифицираната ...

ТЕСТ: Opel Grandland GS-LINE 1.2, со термална камера која гледа пешаци и животни до 100 метри пред возилото

Со мало задоцнување, поради логистичките предизвици на Stellantis во однос на недостигот на полупроводници кој ја зафати целата ...