VW T-Roc e бестселер во Европа во втор последователен месец , пред Dacia Sandero и Peugeot 208

Малиот SUV ја предводи листата на најдобро продавани модели во август, а веднаш зад него се Dacia Sandero ...

Peugeot ја претстави електричната изведба на 308, ќе има нов електромотор M3 – развиен од јапонската Nidec

Peugeot ја претстави електричната изведба на компактот 308, која ќе има нов мотор и 400 километри автономија. Електричниот ...

408 – Новиот кросовер на Peugeot изложен во ротирачка сфера во музеј во северна Франција

Групацијата Stellantis за следната 2023 година планира лансирање на комплетно нов модел за својот бренд Peugeot. Новиот 408 ...

Peugeot 408 – нов кросовер со силуета која е комбинација на SUV и купе, ќе пристигне следната година

Групацијата Stellantis за следната 2023 година планира лансирање на комплетно нов модел за својот бренд Peugeot. Новиот 408 ...

Е-Expert, ванот на Peugeot добива изведба со водороден погон, за чие надополнување се потребни само 3 минути

Следејќи го примерот на останатите ванови од Stellantis групацијата, Peugeot Expert од септември годинава ќе биде достапен и ...

Peugeot ќе додаде уште еден, четврти SUV модел во своето портфолио, именуван како 408

Групацијата Stellantis во 2023 година планира да лансира кросовер во "C" сегментот, кој ќе има и плаг-ин хибридни ...

Презентација на 10 електрифицирани модели од Opel и Peugeot – два од брендовите на Stellantis групацијата

Генералниот увозник за брендовите Opel и Peugeot, компанијата Еуроимпекс, вчера одржа интересен настан посветен на електричната и електрифицираната ...

Освен што изгледа добро, новиот Peugeot 308 звучи одлично благодарение на францускиот премиум бренд Focal

Иако во последните неколку години корисничкото искуство во автомобилите сѐ повеќе е под влијание на визуелниот интерфејс на ...

Peugeot 308 е добитник на Red Dot – престижната награда за дизајн за 2022 година

Неодамна имавме можност неколку дена да поминеме со новата генерација на Peugeot 308, а потоа, како и досега, ...

TЕСТ: Peugeot 308 1.5 HDi GT – Фантастичен дизајн и префинет ентериер преку кои 308 станува фаворит во компакт класата

Помина безмалку една деценија откако францускиот производител постепено го воведуваше новиот дизајнерски правец во моделите на својата гама, ...