Renault ги следи Polestar и Volvo во имплементација на Android Automotive оперативниот систем на Google

За време на IAA Mobility во Минхен, Renault го претстави електричниот компакт Mégane E-TECH Electric. Освен визијата за ...

Hyundai, Renault и Ford ќе учествуваат на Саемот во Минхен

Автомобилскиот саем во Минхен е планиран по нов концепт со кој производителите ќе имаат можност да ги претстават ...

Renault нема да инвестира во нови дизел мотори

Најавените построги еколошки норми во земјите од Европската Унија предизвикаа очекуван ефект врз стратегиите на автомобилските производители, а ...

Renault ќе ја ограничи максималната брзина на своите автомобили на 180 км/ч

Групацијата Renault најави дека наскоро нејзините автомобили ќе имаат ограничена максимална брзина на 180 км/ч, а исклучок ќе ...

Renault ќе го имплементира новото лого на сите модели до 2024 година

Долгорочната стратегија наречена „Ренолушн“ ги најави следните чекори на брендот Renault како дел од француската групација, а во ...

Renault ќе го испрати малиот Twingo во пензија

Француски Renault неодамна ја претстави својата стратегија за наредните години, а нејзината основа се електрифицираните модели, од кои ...

Renault Zoe e електричен европски бестселер, VW ID.3 втор најпродаван меѓу сите модели во декември

Renault Zoe е европски бестселер меѓу електричните автомобили во 2020 година, а од постигнатите резултати можат да бидат ...

Реинкарнација на Renault 5 како дел од стратегијата „Ренолушн“

Француската групација Renault денеска го претстави долгорочниот план, односно стратегија по која ќе се движат сите брендови кои ...

„Ренолушн“ ќе најави враќање на моделите 4 и 5 во гамата на францускиот бренд

Француски Renault минатата година доби нов предводник во Италијанецот Лука де Мео, а на 14. јануари тој ќе ...

Renault го најави новиот Kangoo за 2021 година

Новата генерација на ванот Kangoo ќе влезе во сериско производство следната 2021 година, а Renault денеска ги соопшти ...