Новиот шеф на Renault побарал менување на стратегијата на продажната мрежа

Лука де Мео ја презема најодговорната функција вo Renault Group во периодот кога француската компанија пријави рекордна загуба, ...

Групацијата Renault прикажа рекордна загуба за првата половина на годината

Групацијата Renault од пред кратко време има ново раководство предводено од Лука де Мео, а објавените финансиски резултати ...

Официјално: Жил Видал започнува со нов ангажман од ноември

Два дена по потврдата на Peugeot дека досегашниот прв дизајнер на брендот, Жил Видал, ја напушта функцијата, денеска ...

Главниот дизајнер на Seat ја напушти функцијата, најавен и неговиот следен предизвик

Шпанскиот производител Seat денеска потврди дека досегашниот предводник на дизајнерскиот тим на бренд, Алехандро Месонеро-Романос заминува од својата ...

Renault продаде 300.000 електрични автомобили во Европа

Француски Renualt во моментов го има европскиот електричен бестселер Zoe, а со негова помош веќе ја надмина бројката ...

Жителите на француско село ќе возат само електричен Renault Zoe наредните три години

Renault реши да направи интересен експеримент доставувајќи 25 примероци на електричниот Zoe во едно француско село, чии жители-возачи ...

Renault ќе отпушти 14.600 работници во обидот сериозно да ги намали трошоците

Француски Renault денеска ја потврди стратегијата за наредните неколку години, а главна цел во неа ќе биде намалување ...

Алијансата Renault-Nissan-Mitsubishi со нова стратегија за подобра иднина

Последиците од пандемијата со коронавирусот дополнително го зголеми притисокот врз автомобилските производители, а посебно за оние како Renault ...

Renault може да го префрли производството на Captur и Kadjar во фабрика на Nissan

Renault и Nissan се во преговори за префрлување на производството на моделите Captur и Kadjar во фабриката на ...

Renault ќе го пензионира Espace, иста судбина предвидена за уште два модела

Групацијата Renault е решене да ги намали трошоците и да ја зголеми својата профитабилност, а еден од чекорите ...