Renault се повлече од партнерската компанија со Dongfeng на кинескиот пазар

Групацијата Renault официјално потврди дека се повлекува од заедничката компанија која ја формираше заедно со Dongfeng во Кина ...

Clio февруарски лидер во Европа, Peugeot e-208 го достигна Model 3

Процесот на промена на генерации кај Volkswagen Golf му овозможи на Renault Clio да ја искористи предноста што ...

Renault го претстави освежениот Megane, компактот доби и плаг-ин хибрид изведба

Renault денеска ги откри сите детали за очекуваниот фејслифт на Megane, автомобилот кој има над 7 милиони продадени ...

Лука де Мео официјално назначен за нов CEO на Renault

Неколку недели откако се повлече од најодговорната функција во менаџерската структура на Seat, Лука де Мео официјално е ...

Renault реши сам да ги субвенционира германските купувачи на електрични автомобили

Раководството на Renault во Германија соопшти дека францускиот бренд ќе ги покрива најавените субвенции за купување електричен автомобил, ...

Renault ја потврди премиерата на електричниот Twingo

Француски Renault во своите финансиски и продажни резултати за 2019 година истакна дека очекува процесот на електрификација да ...

Nissan размислува да се повлече од алијансата со Renault

Раководството на Nissan почнало да работи на план за можен крај на соработката со Renault, со кого е ...

Renault ги претстави првите модели од електрифицираната E-Tech гама

Францускиот производител Renault ја започна новата година со премиера на електрифицираните изведби на своите најпопуларни модели, Clio и ...

Euro NCAP ги избра најбезбедните автомобили за 2019 година (Видео)

Европската агенција за контрола на безбедноста на автомобилите (Euro NCAP) и годинава ги потенцираше моделите кои оствариле најдобри ...

Renault претстави понапреден и пософистициран Espace

Renault продолжува да го унапредува мултифункционалниот Espace, a неговата освежена верзија ќе донесе дополнително задоволство за купувачите. Францускиот ...