Фејслифтот на Arona вклучува пакет кој овозможува полу-автономно управување на брзини до 210 km/h

Фејслифтот на Arona, компактниот кросовер на Seat, хронолошки ќе се софпадне со оној на Ibiza, со која ја ...

Електричните Skoda Elroq i Seat Acandra ќе имаат поевтини батерии без кобалт за да чинат помалку од 20.000 евра

Skoda Elroq и Seat Acandra се имињата на двете нови мини електрични возила на Volkswagen групацијата кои ќе ...

Škoda и Seat нема да учествуваат на Саемот во Минхен

Неизвесноста околу одржувањето на автомобилскиот саем во Минхен се засили откако беше откажана организацијата на „Октоберфест“ кој се ...

Seat ги објави деталите за фејслифтот на Ibiza и Arona

Seat реши да реализира двојна дигитална премиера и тоа на ултра популарните Ibiza и Arona, кои и покрај ...

Загревање пред премиера: Seat најави фејслифт на Ibiza и Arona

Мделот Ibiza е еден од најзначајните во историјата на Seat, додека кросоверот Arona се наметна со својот потенцијал ...

Cupra ќе го произведува Tavascan, Seat најави електричен кросовер до 2025 година

Шпанските брендови Seat и Cupra денеска ја одржаa својата годишна конференција на која раковдството објавни интересни детали за ...

Седум децении иновативност: 48 модели на Seat во 100 секунди (Видео)

Шпанскиот производител заокружи седум децении успешно работење во автомобилската индустрија, оставајќи зад себе голем број успешни модели, чија ...

LED технологијата на новиот Seat Leon: Шпански танц со светлината

Постојаниот напредок на технологијата и нејзината имплементација во автомобилската индустрија, овозможува и правопропорционална еволуција кај најновите модели. Еден ...

Тест: Seat Leon 1.5 TSI FR – Фатална привлечност

Со респектабилно присуство подолго од дваесет години и три генерации зад себе, Seat Leon пристигнува на авто сцената ...

Seat Leon ја доби наградата „AutoBest“ за 2021 година

Четвртата генерација на Seat Leon го доби признанието „AutoBest 2021“, кое го доделува меѓународно новинарско жири од 31 ...