Seat ја освежи Ateca со потрендовски дизајн и најнова технологија

Шпански Seat го исполни најавеното и денеска го претстави освеженото издание на својот прв SUV модел, популарната Ateca. ...

Seat еволуција: Од елегантниот 1400 до ултра модерниот Leon

Шпанскиот производител Seat, годинава прославува 70 години од своето формирање, а еволуцијата на брендот и автомобилите кои ги ...

SЕАТ ја закажа премиерата на освежената Ateca

Шпанскиот производител SEAT, потврди дека на 15 јуни официјално ќе ја претстави освежената верзија на првата генерација на ...

Seat ќе го претстави фејслифтот на Ateca во текот на летото

SUV моделот Ateca дебитираше во гамата на Seat во 2016 година и отвори ново поглавје во историјата на ...

Седум децении SEAT – Постојана еволуција на шпанскиот бренд кој произведе над 19 милиони автомобили

Шпанскиот автомобилски производител Sociedad Espanola de Automoviles de Turismo, денеска познат како SEAT има традиција долга седум децении, ...

Возачите се повнимателни и порелаксирани кога транспортираат куче

Транспортот на домашно милениче како куче мора да биде надополнето со грижа и за неговата безбедност, а истражувањето ...

Seat чека последно одобрување, во Марторел ќе се произведуваат респиратори

Фабриката во Марторел е срцето на производството на брендот Seat, но актуелната криза со коронавирусот беше причина компанијата ...

Seat најави крај на производството на моноволуменот Alhambra

Популарноста на SUV моделите елиминираше многу модели од автомобилската сцена, а сегментот на моноволумени е тој почувствува најсериозни ...

Leon излезе на пат и покажа зошто останува заводник во класата

Новата генерација на Seat Leon наредниве месеци треба да пристигне во продажните салони низ Европа, а шпанскиот производител ...

Seat со рекорден извоз: Од Марторел до 80 земји во светот

Шпански Seat може да биде задоволен од периодот во кој постојано го подобрува својот годишен продажен рекорд, но ...