Cupra Leon: Жешкиот компакт доби PHEV изведба и максимални 310 КС

Денешниот ден со цела своја симболика (20.02.2020) ќе биде забележан како важно поглавје во историјата на Cupra, пеформанс ...

Seat Tarraco FR: Спортска интерпретација на SUV гордоста на шпанскиот бренд

Моделот Tarraco отвори нови хоризонти за шпанскиот бренд Seat, кој сега гордо се претставува и во D-SUV сегментот, ...

Cupra го „обезбеди потписот“ на Тер Штеген

Шпанскиот бренд Cupra го промовираше Марк Андре тер Штеген за свој нов „член“, односно глобален амбасадар и човек ...

Cupra закажа промоција на првиот Leon кој ќе го носи логото на новиот бренд

Шпански Seat го одреди 20. февруари како ден на кој брендот Cupra ќе ја претстави својата интерпретација на ...

Патот до идеална типографија: Дизајнерите на Leon тестирале 40 верзии пред да ја изберат вистинската

Неодамнешната промоција на новата генерација на Seat Leon ја потенцираше новата еволуција на шпанскиот компакт, но пред се ...

Hola Leon: Шпански Seat ја претстави четвртата генерација на својот бестселер во Марторел

Четвртата генерација на Seat Leon вечерва и официјално е претставена во базата на шпанскиот производител во Марторел, со ...

Протекоа фотографии од новиот Leon пред денешната премиера (Фото)

Премиерата на четвртата генерација на Seat Leon е закажана за вечерва во Марторел, но на социјалните мрежи веќе ...

Seat ја надминал бројката од половина милион произведени примероци годишно во Марторел

Шпански Seat веќе ја официјализираше информацијата дека 2019 година ќе биде запишана како рекордна во однос на продажбата ...

Seat го најавува Leon, новата генерација ќе донесе свежина меѓу компактите

Четвртата генерација на Seat Leon ќе биде претставена на 28. јануари, а две недели пред закажаната премиера, шпанскиот ...

Лука де Мео се повлече од позицијата претседател на шпанскиот бренд Seat

Лука де Мео од денеска веќе не е прв човек на Seat, објави денеска официјално шпанскиот производител кој ...