Seat Leon останува шпански бестселер, учеството на дизелите во 2019 година под 30 проценти

Новата генерација на Seat Leon ќе дебитира на 28. јануари, но дотогаш актуелниот модел успешно ги реализира амбициите ...

Seat пишува историја: 2019 година ќе биде рекордна за шпанскиот бренд

Сумирањето на продажните резултати од месец ноември го потврдија фактот дека Seat ќе ја заврши 2019 година со ...

Seat ја надгради понудата на Tarraco со уште една погонска конфигурација

Шпански Seat има големи амбиции со својот најголем и најнов SUV, моделот Tarraco, a почетокот на неговата продажба ...

Забавно и економично: Seat Mii electric е модерно решение за урбаната џунгла

Електричните автомобили полека ги освојуваат купувачите во земјите каде и инфраструктурата е подготвена за нивна помасовна продажба, а ...

Seat инвестира во урбана мобилност, покажа концепти за електричен скутер и тротинет

Шпанскиот производител Seat го претстави својот нов оддел чии активности ќе бидат насочени кон урбаната и алтернативната мобилност, ...

Seat повторно блеска на германскиот пазар, новиот рекорд чека само официјална потврда

Експанзијата на Seat ќе биде математички потврден факт и по крајот на оваа 2019 година, а шпанскиот бренд ...

Cupra го најави Tavascan: Концепт за моќно SUV купе со електричен погон

Автомобилскиот саем во Франкфурт ќе биде можност за прво соочување со Cupra Tavascan, новиот концепт на брендот кој ...

Најуспешната година во историјата на Seat низ бројки

Последната 2018 година донесе нови рекорди за Seat, а за истите немилосрдно сведочат бројките објавени од овој автомобилски ...

Seat лансира спортски подбренд преку моделот Cupra Ateca

Залетот кој го фати Seat со последните продажни успеси и одличната прифатеност  на целосно новото SUV семејство, овозможи ...

Seat Tarraco директно од Волфзбург ќе го напаѓа SUV сегментот

Само неколку години му беа потребни на Seat да изгради SUV реноме со кое повеќе од соодветно им ...