Нова генерација на VW Passat, во Европа ќе биде достапна само караван изведбата

При претставувањето на 9-тата генерација на Passat, една од највпечатливите информации за заинтересираните купувачи беше тоа што во ...

BMW ja претстави осмата генрерација на 5 Series, заедно со комплетно електрична изведба именувана како i5

BMW ги објави деталите за осмата генерација на 5 Series, а воедно ја претстави и електричната изведба именувана ...

Peugeot го претстави фејслифтот на седанот 508 – сега достапни се дури три хибридни мотори

На половина од генерацискиот циклус на адутот на Peugeot помеѓу седаните, време е за освежување на изгледот.  И ...

Извршниот директор на BMW најави ценовно изненадување кај првиот модел поставен на новата “Neue Klasse” платформа

Во 2025 година премиум производителот од Минхен ќе го лансира првиот модел поставен на долго најавуваната нова платформа. ...

Преку концептот Inception, Peugeot го покажа дизајнерскиот правец на брендот во електричната ера

Според францускиот производител, Inception воведува "поедноставен и порафиниран дизајнерски правец" кој ќе се применува на моделите кои ќе ...

Volkswagen прикажа камуфлирана верзија на ID7, електричниот седан со големина на Passat

Моделот ID7, претходно познат како ID Aero, се очекува да биде лансиран следната година, со што ќе ја ...

30 години Opel Rekord D – повеќе од милион произведени примероци на успешниот седан од седумдесеттите

Кога во декември 1971 година започна со производство новата генерација на Opel Rekord, веќе имаше сериозна конкуренција, но ...

Новата генерација на Audi A4 ќе биде засилена со електрична изведба

Audi ја подготвува шестата генерација на повеќе од важниот модел A4, а понудата ќе биде сериозно електрифицирана, вклучувајќи ...

Citroën го претстави новиот знаменосец C5 X

Citroën денеска го претстави новиот модел C5 X, со што се врати во Д сегментот со автомобил кој ...

Ford ќе го заврши производството на Mondeo во 2022 година

Ford не планира наследник на актуелната генерација на седанот Mondeo и неговото производство ќе заврши следната 2022 година. ...