Jaguar XE доби дизел мотор со MHEV технологија и напреден инфо-забавен систем

Неодамна освежениот Jaguar XE доби нова важна надградба, со што се приклучи на поголем број модели од JLR ...

Надградба на спортската елеганција: Jaguar го освежи луксузниот XF

Седаните на Jaguar можеби во моментов се во сенка на SUV понудата на брендот, но препознатливиот спортски карактер ...

Lexus LS со повеќе комфор и технологија во освеженото издание

Премиум брендот Lexus ги објави деталите за освежената верзија на седанот LS, кој со новите надградби ќе биде ...

Луксуз со многу нова технологија: Премиера на новата генерација на Mercedes S-Class

При секоја премиера на нова генерација на знаменосецот S-Class, Mercedes го најавува автомобилот како свој технолошки најнапреден претставник ...

Porsche претстави помоќна Turbo S и нова хибридна изведба на Panamera

Актуелната генерација на Porsche Panamera го доби вообичаеното освежување, кое покрај козметичкиот третман на екстериерот и ентериерот, најмногу ...

Hyundai ја престави Elantra N Line и најави хибридна изведба

Hyundai во неколку наврати ја најавуваше премиерата на Elantra N Line, а првата ваква изведба на легендарниот седан ...

Холанѓанец се пофали со перфектната Giulia: 400.000 километри и не знае за проблем

Alfa Romeo барем во моментов не може да се пофали со гама формирана од број на модели како ...

Kia со први детали и фотографии за освежениот Stinger

Спортскиот седан Stinger внесе дополнителна свежина во портфолиото на Kia, а со своите перформанси и „ап-маркет“ квалитети претставува ...

Тест: Škoda Octavia 2.0 TDI Evo – Созревање во автомобил за големи дострели

Изминатите години Škoda ја прошируваше својата понуда, адаптирајќи ја на актуелните трендови, веќе изгради респектабилно SUV портфолио и ...

Mercedes го откри дигитализираниот ентериер на новата генерација на S-Class

Mercedes почна да ја реализира најавата за промоција на новата генерација на S-Class во неколку етапи, а првата ...