Hyundai најави N Line изведба на новата генерација на Elantra

Новата генерација на Hyundai Elantra предизвика сериозно внимание поради својот атрактивен дизајн и технолошките иновации кои ќе ги ...

Jaguar со нови стандарди за сегментот: Електричниот XJ во финална фаза на подготовки

Луксузниот седан Jaguar XJ ќе добие нова генерација, која се наоѓа во финална фаза на подготовки и ќе ...

Škoda ги претстави Octavia RS изведбите со бензински и дизел мотор

Четвртата генерација на Škoda Octavia полека го комплетира својот моќен тим, а последната премиера се однесува на Octavia ...

Европски бестселери: Škoda Octavia на прво или второ место во седум земји

Четвртата генерација на Škoda Octavia веќе им е достапна и на македонските купувачи, а нејзините квалитети се повеќе ...

Bentley официјално го испрати Mulsanne во пензија

Производството на Bentley Mulsanne официјално заврши, потврди британскиот бренд, па во иднина улогата на знаменосец ќе ја преземе ...

Octavia пристигна во Македонија: Бестселерот на Škoda го надгради победничкиот рецепт

Škoda ја претстави новата генерација на бестселерот Octavia, не криејќи ги големите амбиции на автомобилот кој постојано успева ...

Volkswagen го освежи Arteon и ја претстави неговата Shooting Brake верзија

Volkswagen ја релизираше најавата и го претстави освеженето издание на својот луксузен спортски седан Arteon, кој со фејслифтот ...

Новата S-Class ќе го задржи V12 моторот и ќе може да го комбинира со погон на сите тркала

Mercedes ја подготвува премиерата на новата генерација на својот знаменосец, S-Class, а неколку месеци пред да бидат објавени ...

BMW M5 и M5 Competition: Дизајнерско-технолошка ревизија и идентична моќ

Следејќи го фејслифтот на основната изведба на BMW 5 Series, на ред дојде и освежувањето на најмоќните претставници ...

Volkswagen ја најави премиерата на Arteon Shooting Brake (Фото)

Додавањето на Arteon на врвот на понудата на Volkswagen, значеше можност за многу купувачи да дојдат до поголем ...