Škoda ја загрева атмосферата: Објавени најважните детали за новата генерација на Octavia

Остануваат уште помалку од две недели до ивентот на Škoda закажан за 11. ноември, кога од Прага ќе ...

Прв поглед на новата Octavia: Skoda објави скици од изгледот на четвртата генерација на бестселерот

Skoda веќе ја закажа промоцијата на новата генерација на Octavia, a во меѓувреме ги објави и првите скици ...

BMW ја прошири својата гама со 2 Series Gran Coupe

Новиот член на BMW портфолиото е официјално претставен од страна на германскиот производител, а се работи за моделот ...

Porsche подготви специјална серија за десеттиот роденден на Panamera

Претставувањето на Porsche Panamera во 2009 година значеше конечна реализација на германскиот бренд да спортски седан кој ќе ...

Пристигна фејслифт на третата генерација Skoda Superb, наскоро и во Plug-In хибрид изведба

Третата генерација на Skoda Superb само ја зацврсти и онака одличната позиција на знаменосецот на чешкиот бренд, а ...

Технолошки иновации од I-Pace вградени во новиот Jaguar XE

Присуството на Jaguar во автомобилската индустрија отсекогаш било синоним за елеганција, луксуз и спортски карактер, а актуелните трендови ...

Повисок IQ за освежената осма генерација на VW Passat

Почетокот на производството на освежената осма генерација на Volkswagen Passat ќе донесе и надминување на импресивната граница од ...

Произведени над 500.000 примероци од третата генерација на Skoda Superb

Знаменосецот на Skoda продолжува да го прави горд чешкиот бренд, кој ја информираше јавноста дека е надмината бројката ...

Седмата генерација на BMW 3 Series дебитира во Париз

Во автомобилската индустрија реномето се стекнува тешко и за тоа покрај квалитетот, треба да се положи и испитот ...