Фејслифтот на Skoda Karoq пристигна во салонот во Скопје

Освежениот Karoq има вегански ентериер и Matrix LED светла за достапна цена. Токму на половина од генерацискиот циклус ...

Нова технологија на VW споделува податоци за условите на патот помеѓу возилата во непосредна близина

VW и Skoda се само дел од автомобилските производители кои тестираат технологија на меѓусебно поврзување на возилата во ...

Skoda подготвува радикално репозиционирање, кое сепак, не вклучува конкурирање со Dacia

Новиот дизајнерски јазик, наречен Modern Solid, ќе биде откриен годинава. Откривањето на новиот дизајнерски јазик на Skoda е ...

Шампионот во просторност – новата генерација на Skoda Fabia пристигна во салонот на Skoda во Скопје

22 години по дебито, четвртата генерација на Skoda Fabia, која е поголема, подинамична и поемоционална споредено со претходните ...

SkodaEnyaq iV Coupé, сестринскиот конкурент на VW ID.5 има коефициент на отпор од само 0,234

Преку Enyaq iV Coupé, Skoda лансира сестрински модел на VW ID.5. Toj ќе има четири нивоа на конфигурација ...

Skoda на 30. ноември ќе најави фејслифт на Karoq, кој ќе добие и плаг-ин хибриден погон од Octavia

На половина на генерацискиот циклус, Skoda подготвува фејслифт за моделот Karoq. Сега производителот ги објави првите скици за ...

Електричните Skoda Elroq i Seat Acandra ќе имаат поевтини батерии без кобалт за да чинат помалку од 20.000 евра

Skoda Elroq и Seat Acandra се имињата на двете нови мини електрични возила на Volkswagen групацијата кои ќе ...

Škoda и Seat нема да учествуваат на Саемот во Минхен

Неизвесноста околу одржувањето на автомобилскиот саем во Минхен се засили откако беше откажана организацијата на „Октоберфест“ кој се ...

Škoda ја зголеми продажбата во првиот квартал, електричниот Enyaq iV стигна до првите купувачи

Škoda ги објави официјалните бројки за првиот квартал од 2021 година и според истите, чешкиот производител забележал солиден ...

Премиера на четвртата генерација: Најпросторна и најзрела Škoda Fabia досега

Škoda вечерва ја претстави четвртата генерација на моделот Fabia, а на дигиталната премиера беа потенцирани главните адути и ...