Електричните Skoda Elroq i Seat Acandra ќе имаат поевтини батерии без кобалт за да чинат помалку од 20.000 евра

Skoda Elroq и Seat Acandra се имињата на двете нови мини електрични возила на Volkswagen групацијата кои ќе ...

Škoda и Seat нема да учествуваат на Саемот во Минхен

Неизвесноста околу одржувањето на автомобилскиот саем во Минхен се засили откако беше откажана организацијата на „Октоберфест“ кој се ...

Škoda ја зголеми продажбата во првиот квартал, електричниот Enyaq iV стигна до првите купувачи

Škoda ги објави официјалните бројки за првиот квартал од 2021 година и според истите, чешкиот производител забележал солиден ...

Премиера на четвртата генерација: Најпросторна и најзрела Škoda Fabia досега

Škoda вечерва ја претстави четвртата генерација на моделот Fabia, а на дигиталната премиера беа потенцирани главните адути и ...

Škoda го најави ентериерот на новата Fabia

Škoda продолжува да ја загрева атмосферата пред официјалната премиера на новата генерација на Fabia, па по првите дизајнерски ...

Škoda со првите скици го најави дизајнот и поголемите димензии на Fabia

Четвртата генерација на Škoda Fabia е блиску до премиерно претставување пред јавноста, а чешкиот производител најави многу позитивни ...

Dacia Sandero Stepway доби само две ѕвезди, Enyaq iV и ID.4 со одлична Euro NCAP оценка

Нова група автомобили ги доби своите оценки по реализираните Euro NCAP безбедносни тестови, а новите модели се најдоа ...

Škoda го освежи својот SUV бестселер Kodiaq

Škoda го претстави Kodiaq во 2016 година, засилувајќи го своето присуство во SUV сегментот со големиот семеен автомобил ...

Škoda ја претстави Octavia во подинамична Sportline изведба

Моделот Octavia како бестселер на Škoda продолжи да бележи одлични резултати и во четвртата генерација, која во иднина ...

Škoda седма година по ред надмина милион продадени примероци, зголемен пазарниот удел во Европа

Škoda ги објави официјалните продажни и финансиски резултати за 2020 година, а чешкиот бренд седма година по ред ...