Skip to content

Уникатна Jaguar авантура: I-Pace стана електрично такси на Нирбургринг

Jaguar стана прв автомобилски производител кој на располагање става електрично такси на секогаш предизвикувачката патека, Нирбургринг во Германија. ...

Porsche ги објави деталите за Taycan 4S: Основната изведба доби 530 коњски сили

Не помина долго време откако Porsche официјално го претстави својот прв електричен автомобил кој го доби името Taycan, ...

VW Group демантира дека планира да го продаде брендот Lamborghini

Информацијата на „Блумберг“ дека групацијата Volkswagen сака да се ослободи од брендот на луксузни спортски автомобили Lamborghini, предизвика ...

Рекорден број фанови на Abarth го прославија големиот јубилеј на брендот

Над 5.000 фанови се појавија на дводневното одбележување на 70. роденден на брендот Abarth во Милано и поставија ...

Volkswagen ќe ги ребрендира и спортските изведби, новото лого дебитира на Atlas Cross Sport

Откако на Саемот во Франкфурт, официјално го претстави своето ребрендирање и ново лого, Volkswagen наредниов период ќе го ...

Историски Abarth викенд во Милано: „Скорпијата“ ги собира своите фанови за 70. роденден

Првиот октомвриски викенд во Милано ќе помине во знакот на собирот на фановите на автомобилскиот бренд Abarth, најголем ...

Возевме Ford Focus ST – Компакт специјалитет со потпис на Ford Performance

Автомобил како Ford Focus има целосно право да биде горд на своите традиционални вредности кои се потврдуваат од ...

Porsche подготви специјална серија за десеттиот роденден на Panamera

Претставувањето на Porsche Panamera во 2009 година значеше конечна реализација на германскиот бренд да спортски седан кој ќе ...

Моќен пaкет за SUV заводниците: RS Q3 и Q3 Sportback добиваат по 400 коњски сили

Audi го надгради Q3 семејството со RS изведби на новата генерација на компактниот SUV, но и Q3 Sportback ...

Најбрзото Lamborghini се вика Sian и пристигна во Франкфурт

Супер спортските автомобили се почесто го користат хибридниот концепт за да ги подобрат перформансите, а токму тоа е ...