SsangYong го подготвува првиот електричен SUV

Корејскиот производител SSangYong официјално најави дека подготвува прв електричен автомобил, чија основа ќе биде актуелната генерација на Korando. ...

SSangYong ја надградува понудата на Tivoli со 1.2-литарски турбо бензинец

Корејскиот бренд SSangYong реши да ја засили својата европска офанзива, дополнувајќи ја SUV понудата со уште една изведба ...

SSangYong ја заокружил успешната година со импресивен декемвриски резултат

Корејскиот производител SSangYong Motors ја завршил 2019 година во голем стил, подобрувајќи го месечниот биланс за цели 20,2 ...

„Да зборуваме искрено“ – Вини Џоунс во новата кампања за SsangYong Korando (Видео)

Корејскиот производител SSangYong започна голема европска офанзива предводена од новата генерација на Korando, а компактниот SUV доби нова ...

SSangYong ја започна офанзивата, првиот Korando влезе во флотата на „Еnterprise“

Модерната и технолошки напредната гама на корејскиот бренд SSangYong веќе е достапна во продажниот салон на новиот македонски ...

Deep Control технологијата го потврдува безбедносното реноме на Korando

Новата, четврта генерација на SsangYong Korando е комплетно нова интерпретација на модерните вредности на корејскиот специјалист за оф-роуд ...

Дочински: Аутомакедонија и SSangYong ќе бидат добитна комбинација

Поголемата понуда може да биде само позитивна за македонските купувачи, а основен предуслов за тоа е во комбинацијата ...

„Аутомакедонија“ стана македонски увозник и сервисер за корејскиот бренд SSangyong

Генералниот директор на Аутомакедонија, м-р Зоран Дочински и претседателот на корпорацијата Ратола, овластен дистрибутер на Корејската марка Ssangyong ...

SUV освежување: Новиот Korando доби 1.5-литарски бензинец и тргнува во европска офанзива

Четвртата генерација на SSangyong Korando е создадена за да биде уште поконкурентна во Европа, а третиот најголем корејскиот ...