Subaru го прекинува производството на спортскиот BRZ

Осум години откако го започна производството, Subaru ги информираше своите потенцијални купувачи дека моделот BRZ наредниот период може ...

Euro NCAP ги избра најбезбедните автомобили за 2019 година (Видео)

Европската агенција за контрола на безбедноста на автомобилите (Euro NCAP) и годинава ги потенцираше моделите кои оствариле најдобри ...

Toyota стигна до 20 проценти од акциите на Subaru, потврдена втора генерација на GT86/BRZ

Соработката меѓу Toyota и Subaru трае долги години, а денеска е потврдено дека јапонските производители дополнително ќе ја ...