Toyotа ќе воведе “Gigacasting” со што одредени производствени процеси ќе се скусат од 30 минути на 100 секунди

Јапонскиот автомобилски производител Toyota најави дека ќе се обиде да ја надмине Tesla, преку варијација на својот познат ...

Toyota трета година по ред е најголем автомобилски производител во светот

Изминатата година е трета послеводателна која јапонскиот автомобилски гигант ја завршува на првата позиција според бројот на продадени ...

Toyota, најголемиот светски автомобилски производтел, произведе рекорден број на автомобили во ноември

Благодарение на силната побарувачка и константните залихи на компоненти, Toyota Motor Corp објави дека во ноември успеал да ...

Раст на продажбата во Европа во ноември – најголеми победници се Toyota и VW Group

Растот на продажбата предводен од VW Group и Toyota придонесе за севкупен раст на европскиот пазар на еден ...

Следната генерација на C-HR, која треба да биде лансирана догодина, ќе добие своја плаг-ин хибридна изведба

Со додавање на плаг-ин хибридна изведба на компактниот кросовер, Toyota ќе има три такви модели во своето портфолио, ...

Toyota го претстави bZ – концепт за компактен кросовер, кој ќе биде позициониран под bZ4X

Непосредно пред саемот на автомобили во Лос Анџелес, Toyota го претстави конпцетот bZ. Концептот е сличен во изгледот ...

Екстензивен фејслифт на Toyota Corolla, отсега со посилни бензински и хибридни погони

Toyota започна да практикува покуси фејслифт интервали на дел од своите модели, во обидот тие да останат конкурентни ...

Акио Тојода претстави мал електричен кросовер и уште 15 концепти на Toyota и Lexus наменети за Европа

Преку онлајн презентација, извршниот директор на Toyota, Акио Тојода, претстави голем број на електрични концепти, меѓу кои и ...

Toyota подготвува посебна платформа за европските електрични и хибридни модели

Toyota подготвува нова платформа на која ќе бидат поставени модели со хибридни, плаг-ин хибридни и електрични погони, во ...

Ги откриваме двата нови модели со кои Toyota планира да го зголеми пазарното учество во Европа

Toyota планира лансирање на два нови модели годинава, започнувајќи со Yaris Cross, по што ќе следи и замената ...