Toyota го најави новото Aygo, со концепт кој навестува трансформација во кросовер

Toyota денеска го претстави концептот Aygo X prologue, со што официјално најави како ќе изгледа новата генерација на ...

Toyota GR Yaris ја засени конкуренцијата и стана „Британски автомобил на годината“

Актуелната 2021 година вторпат му ја донесе на Toyota Yaris титулата „Европски автомобил на годината“, а награди почна ...

Toyota RAV4 доминира во „алтернативната“ Норвешка од почетокот на годината

Плаг-ин хибрид изведбата на Toyota RAV4 се покажа како одличен потег на јапонскиот бренд, а нејзината популарност ја ...

Toyota потврди дека Aygo ќе добие наследник

Актуелната фаза во автомобилската индустрија ги натера производителите да размислуваат за повлекување од А сегментот, барем во периодот ...

Toyota Yaris стигна до признанието „Европски автомобил за 2021 година“

Специфичната ситуација годинава не дозволи организација на Саемот во Женева, ниту пак доделување на признанието за „Европски автомобил ...

Toyota Yaris бил европски бестселер во јануари, SUV моделите со рекорден пазарен удел

Првиот месец во 2021 година најавува одлична година за Toyota Yaris, автомобилот кој одлично го користи силниот моментум ...

Европскиот дом на Yaris одбележува јубилеј, Toyota отсега ќе го произведува моделот и во Чешка

Toyota кон крајот на претходната година одбележи 4 милиони произведени примероци на Yaris во фабриката во Валенсиен, Франција, ...

Одредени седумте финалисти за наградата „Европски автомобил за 2021 година“

Европското новинарско жири ги одреди седумте финалисти во изборот за Европски автомобил на годината, со што се вжештува ...

Тест: Toyota Yaris Hybrid – Амбициозен штедливец со две срца

Секоја нова генерација на Toyota Yaris е одличен подарок за фановите на малите, а сепак многу способни автомобили, ...

Toyota најави електричен SUV на новата e-TNGA платформа

Јапонскиот гигант Toyota e фокусиран на електрификацијата, процес каде нареден чекор е доминација на електричните и плаг-ин хибрид ...