Volvo Cars одбележа една деценија од влегувањето во семејството на Geely

Во периодот кога Volvo Cars немаше јасна стратегија, сигурна иднина и ресурси да им се спротивстави на ривалите, ...

Автомобилите на Volvo се безбедни за секое тело

Успехот на Volvo Cars е изграден врз традицијата и сознанијата добиени од различни реални искуства, а овој начин ...

Volvo започна со склопување на батерии во фабриката во Гент

Откако веќе го претстави својот електричен модел XC40 Recharge P8, Volvo ги засили своите активности и во однос ...

Volvo ги освежи S90 и V90, додаде прочистувач за кабината и MHEV технологија

Volvo Cars ги објави деталите за освежените изведби на моделите S90 и V90/V90 Cross Country, a со овој ...

Новата генерација на Volvo XC90 ќе добие електрична изведба

Volvo не крие дека сака со забрзано темпо да го зголеми бројот на плаг-ин хибрид и електрични изведби, ...

Volvo првпат во историјата ја надмина границата од 700.000 продадени автомобили

Најавите од последните месеци станаа реалност во годишната рекапитулација на продажните резултати на Volvo Cars, откако компанијата потврди ...

Премиум пиедестал: Volvo со најголема позитива, Mercedes ќе ја задржи првата позиција

Автомобилските производители од премиум сегментот ќе ја завршат годината со одреден раст, но ќе треба да ги анализираат ...

XC60 бил ноемвриски бестселер, Volvo ќе заокружи рекордна година

Официјалните продажни бројки на Volvo Cars за месец ноември откриваат сериозен раст на шведскиот бренд, но истовремено потврдуваат ...

Прво електрично Volvo: XC40 Recharge добива автономија од 400 километри со едно полнење

Изминатиот период Volvo објавуваше разни детали за својот прв електричен автомобил, а по денешната премиера е многу појасно ...

Шведскиот бренд повикува на дружење: Volvo Open Doors Weekend во Скопје

Фановите и досегашните купувачи на автомобил од портфолиото на Volvo Cars ги очекува интересен викенд, во кој македонскиот ...